Ne yapıyoruz

Organik Ballar

Sivas Zara’nın engin dağlarından organik arıcılık yöntemi ile elde edilen çoklu çiçekli (poliflora) çiçek balımız, gezginci arıcılık ile göç bölgemiz olan Antalya’nın kuzey bölgesi Toros eteklerindeki çam ormanlarından elde edilen organik çam balımız ve aynı ekol ile Doğu Marmara kestane ormanlarından elde edilen organik kestane balımız sizlerle. Tüm ballarımız Organik Tarım Kanuna göre üretilmekte ve kavanozlanmaktadır. Pastorizasyon işlemine tabi olmayan bu ballar yüksek ısı ve basınç altında filtre edilmeden, yaklaşık 300 mikron ( 0,3 mm) gözenekli kaba filtre işlemine tabi tutulmakta ve besin değeri en iyi şekilde korunması yönünde hassas davranılmaktadır.


Organik Arı Ürünleri

Bal dışında, Organik sertifikalı arılığımızdan elde ettiğimiz polen , arısütü, propolis gibi ürünleri, arı ürünleri başlığı altından sizlere sunmaktayız. Organik polen ve perga grubu, çoklu çiçek (poliflora) yapısına sahip yayladan elde edilmekte ve Organik Arısütü gibi o da saf ve işlem görmeden organik tarım kanunları gereğince üretilmekte ve paketlenmektedir. Organik Propolis ise ham olarak arılığımızdan elde edilmekte ve Bursa da bulunan gıda ar-ge firmamız tarafından alkol ve su bazlı olarak iki farklı yöntem ile Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Danışmanlığında üretilmekte ve analiz edilmektedir.


Organik Karışımlar

Bal, polen, arısütü ve propolis gibi arı ürünlerini sizlere saf halde sunarken hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı alternatifler sunmak istedik. Böylelikle hem birden fazla arı ürünün birlikte tüketebilme şansını hem de bunları tat ve saklama koşulu anlamında daha kolay bir şekilde tüketebilme imkânını sağlamak istedik. Şu an için 3 farklı karışım ürünü ile farklı alternatifler oluşturarak sizlerin beğenisine sunuyoruz.